Prosinec 2008

Poslední článek roku 2008

31. prosince 2008 v 20:53 | Coco |  My Diary♥
Chroupu si Laysky, narazím v sáčku na kartičku "vyhrajte iPod touch" s kódem, vesele se zasměju a hodím ji bez otevření do koše. Však my víme... Potom mě přepadne sentimentalita.
Rok 2008. Co mi všechno dal a co vzal?

Vzpomínám. Vzpomínám na všechny ty hrozné zkušenosti, které už nikdy nechci zažít. Vzpomínám na všechny ty hrozné chyby, kterých jsem se dopustila a doufám, že už je nikdy neudělám. Na bezpočty šlápnutí vedle. Za každou tu špatnou vzpomínku hledám nějakou dobrou, aby se to vzájemně vyrušilo. A i když se mi ty šťastné chvíle nevybavujou rychle a je jich míň než těch zlých mám pocit, že ten rok 2008 nebyl zas až tak strašný. Necítím se ani zpoloviny tak hrozně jak bych měla. Věřím, že za ty další roky, které mě tady čekají udělám věci, které všechny ty strašlivé vzpomínky smažou. Věřím a doufám.

Rozhodně nejsem nijak rozumnější, hodnější ani slušnější. A to jsem přečetla 3 knihy o etiketě. Alespoň vím co to znamená RVSP na pozvánce. Možná vám to někdy prozradím. A nebo si na to přijďte sami. Ostatně je lepší když na něco příjde člověk sám. Když nechápu nějaký vtip nechci aby mi ho někdo vysvětloval. Však já ho časem pochopím. Jsem pořád stejná i když tak jiná. Rok vás přece musí nějak změnit. Nějaké to kilo a zkušenosti navíc. Mám jiný účes. Vybělené zuby. Jinak se maluju. A určitě jsem vyšší o pár centimentů a těžší o nějaké to kilo. A taky už se dívám na některé věci kolem sebe jinak než dřív. Mám jiné sny a přání. Jiné kamarádky. A častěji chodím na rande. :D

Na závěr vám všem ještě chci popřát krasný nový rok 2009 plný splněných snů a přání. Když budete věřit sami sobě dokážete všechno co chcete. Nikdy nebudete sami, protože když se rozhlídnete kolem sebe zijstíte, že máte kamarády, přátelé a známé, kteří vás podpoří. Smějte se každý den, protože i jeden úsměv rozzáří den někomu jinému. A po Silevestrovské párty je ráno dovolenou použít mámin luxusní krém na vrásky. Pro nás jenom to nejlepší ;).


Franz Kafka, Stmívání a povánoční slevy / 29.12.

29. prosince 2008 v 17:33 | Coco |  My Diary♥Odstavec článku z 27.7.
pokuď nemusíte,nečtěte ho. Stejně obsahuje jen narážky na mou hloupost a nesnesitelně těžké ovládání amerických výrobků. Já vás varovala...


Musím se smát svoji vlastní naivitě. Poté co jsem ráno do iPodu stáhla písničky, díky naprosté náhodě a tomu, že málokdy čtu to co odklikávám, jsem se cítila jako naprostý technický génius. Mimochodem k těm písničkám jsem jako bonus stáhla 700 obrázků ze všech složek v počítači. A to si někdo stěžuje, že neví jak na to! Ve vaně jsem zijstila, že mi při tom lenošení v bublnkách něco chybí. Nějaký pěkný film například. A na co jsem pyšná majitelka iPodu na kterém můžu přehrávat i filmy?! Co na tom, že v bezpečtnostních podmínkách je uváděno, že iPod nemá být na vlhkých místech?! Kdybych bývala četla bezpečtnostní podmínky moji bývalé MP4 určitě by tam ten odstavec o vlhkých místech byl taky. Takže jsem večer zasedla k počítači a začala hledat svůj milovaný film Stmívání ke stahnutí. Našla jsem ho a stahovat se bude ještě 4 hodiny. Když už jsem byla v té posedlosti nějakým filmem stáhla jsem si i snímek "Puberťačka". Komedií není nikdy dost. Podle ukázek to bude něco ve stylu Paris Hilton v anglickém internátu. Tenhle film se naštěstí stáhl celkem rychle. Plná optimismu jsem ho přetáhla z plochy do iTunes. A.....NIC! Prostě nic. Pak mi ujedna dobrá duše vysvětlila, že na to, abych do iPodu dala jakýkoliv film potřebuju ještě program který ho převede to formátu iPodu přijatelým. Hodinový snímek se zformátováná zhruba 3 hodiny. Jestliže američani tyhle věci běžně používájí tak už chápu proč se o nich říká jak jsou hloupí. Těžko se můžete zabývat stavem zbytku světa když musíte řešit takovéhle věci.


Aktuální článek pro datum 29.9.

Včera jsme byly s maminou doplňovat šatník o kousky z povánočních slev. Přiznávám, že jsem si domů přivezla 2 světříky na které se povánoční slevy nevztahují. Díky nějakým záležitostem, které musí táta zařídit zítra v Brně jedeme vyplnenit i brňenské obchody. ( Pro ty, kteří začínají pochybovat zda děláme i něco jiného než nakupujem tak vás musím ubezpečit, že nakupování opravdu není naše každodenní práce. Do obchoďáků jezdíme tak 1x za 3 týdny. Teď je to častější díky počasí ve kterém se opravdu nedá dělat nic jiného než nakupovat nebo hrát Monopoly. A zkoušeli už jste hrát Monopoly 3x denně? )

Franz Kafka patří právem mezi nejvýznamnější spisovatelé. To co napsal on už nikdy nikdo nenapíše. Je opravdu umění psát tak, že povídky nedávají absolutně žádný smysl, že text nemá ani konec ani začátek a že jednotlivé věty na sebe pramálo navazují. Ale abych mu nekřivdila v jeho knize "Povídky" jsem našla i některé, které se mi opravdu líbili. Možná, že jsem příliš mladá na to, abych rozumněla tomu co nám chtěl vlastně říct. Nebo jednoduše nejsem tak geniální. V tom případě by v knize mělo být upozornění "jen pro lidi s IQ nad 140". Rozhodně nechci nijak urazit lidi na úrovni, kteří tyhle knihy čtou a kterým se líbí. I když pochybuju, že by je nějaká holka, která nemá ani 0,000000001 Kafkova talentu mohla urazit. Čest všem, kteří Kafkovým řádkům opravdu rozumí. A na závěr snad jenom, že já nejsem žádný negramota, který v životě nepřečetl pořádnou knihu! Přečetla jsem Dumase, Nezvala i Shakespeara. Kafka holt není můj styl.

!Fotky včerejších nákupů a Vánoční nadílky najdete v příštím článku!

Ještě jednu nevyřízenou věc tady mám - speciální "diplom" nebo jak jinak to nazvat pro Cocotier. Mám to v hlavě už dýl, protože v době kdy jsem neměla na blog skoro žádný čas se tady pravidelně objevoval její komentář. Tak doufám, že má ráda modrou a staro růžovou. O kočkách nepochybuju, když má jeden kousek doma :).


Na závěr bych chtěla požádat někoho kdo iPod nejen vlastní, ale i mu alespoň trochu rozumí o radu-napoprvé se mi povedlo do něho dát písničky, jenže teď už mi to nové nebere a ty staré nejdou smazat. ( To, že se to dělá přes iTunes to vím, ale JAK se to dělá!) Hm, a ještě jak odstanit těch 700 obrázků?


Můj nový mazlíček...

26. prosince 2008 v 18:24 | Coco |  My Diary♥
...je ORANŽOVÝ iPod. Strávíme spolu minimálně další 2 roky. A já o něm pochybuju. Je oranžová ta pravá barva pro mě? Proč jsem si z tolika barev vybrala zrovna oranžovou? Ve skříni nemám nic oranžového kromě toho nového vánočního svetru, který je mi malý. A škrábe. Mrkev je oranžová. A já ji nesnáším rozvařenou v polívce. Ale na druhou stranu miluju mrkvový salát a králíčky. Ti sice nejsou oranžový, ale mrkev berou jako baštu. Pokuď není vařená tak ji za přijatelnou považuju i já. Navíc oranžová je originálnější než modrá nebo růžová. A já jsem originál. A taky magor. Povrchní magor. Vyberu si oražovou a potom skoro břečím, že jsem si vybrala špatně. Přitom je to jenom iPod! Za to můžou ty pitomé apple stránky kde jsem stahovala iTunes. S touhle větou končím tenhle odstavec-miluju ho Ať je jakýkoliv. :)

A teď jsem zijstila, že mi ten pitomý iTunes nejde otevřít. Asi mi cvakne. Pokuď už k tomu nedošlo. Celé dopoledne a odpoledne se ho snažím stáhnou, protože ze stránky určené na návodu to samozřejmně nejde. A když si chci konečně gratulovat, že já nepotřebuju muže aby mi pomáhali se zprovozněním vánočních dárků tak to neotevřu. Asi dám průchod svým emocí. Tu zatracenou krabičku švihnu z okna a začnu hlavou bít do klávesnice. Nebo se uklidním jako kultivovaná mladá dáma a vypíšu vám co dalšího jsem objevila pod poněkuď křivým stromečkem. Fotodokumentace bohužel není k dispozici neboť foťák je zase indisponován. A mě se nechce jít ho hledat.

 • již zmiňovaný iPod nano v oranžové barvě
 • růžové chlupaté Snoopy bačkory
 • kalhotky Marks a Spencer
 • fialové tričko do Áčka
 • oranžový angorský neboli kousavý svetr
 • sukně
 • taštička Garnier s dením a nočním krémem
 • taštička Garnier s tělovým mlékem a krémem
 • bleděmodrý svetřík Esprit
 • šedé tričko Kenvelo
 • brýle Roling (dioptrické díky tupozrakosti levého oka)
 • předplatné časopisu JOY
 • ponožky Etam s kočičí hlavičkou
 • hnědé vzorované podkolenky
 • puudrový make-up Rimmel
 • lesk Bourjois
 • knížka Dr. House
 • dekorační koule z přírodních materiálů
 • chlupatou magnetku z kravičkou
 • jahodový balzám na rty Labello
 • malý plyšák kterému říkám "mončičák"¨
 • melírovaný svetr William a Delvin
a ještě 2 dárečky mě čekají od kamarádek ze kterýma jsem se před Vánocema neviděla. A samozřejmně poVánoční vyprodeje kam se těším víc než na samotné Vánoce (to byl žert :D)

Krásné Vánoce a veselého Ježíška...

23. prosince 2008 v 20:31 | Coco
...přeje Martina

Pro případ, že bych zítra byla vytížená natolik, že bych si nenašla 5 minut na puštěstí počítače.


A ještě vám dám tip pro zítřejší přemýšlení nad hrachovou polívkou-proč si tolik lidí představuje Ježíška jako sladkého kudrnatého blonďáčka s modrýma očima (prostě něco jako Owen Wilson o 38 let mladší) (nic proti Owenovi je to vážně jeden z nejúžasnějších bloňďáků co se vyskytuje v televzi)? A to Marie je vždycky vyobrazována jako šik tmavovláska a Josef taky zrovna nepatří do reklamy na šampon pro blondýny od Garnieru.

Nebo se vykašlete na úvahy a logiku mého chorého mozku a pořádně se nacpěte cukrovím. Na počest všech blonďáků a holek s miniaturníma prsama , kterým se zkrátka nedaří přibrat. A taky (a hlavně) na Ježíška!

Ty prsa radši vynechte z přípitku...

XXX

Hlavně neberte toho Ježíška jako rouhání. Fakt ho mám ráda a osobně si ho představuju jako tmavovlasé miminko!

Spací nemoc, Chanel a 35 žárovičkových řetězů

20. prosince 2008 v 22:10 | Coco |  My Diary♥
Těmihle třemi slovy bych charakterizovala svoji sobotu. Spací nemoc, protože jsem skoro celý den proválena a prospala, Chanel, protože jsem se zbláznila do doplňků a současně do jejich webové stránky www.chanel.com a 35 žárovičkových řetězů byl můj dnešní tip pro večerní procházku. Máme s mámou takový rituál, že když se jdeme večer vyvenčit, počítáme žárovičky. Dneska jsem prohrála. Jelikož blog opravdu zanedbávám, rozhodla jsem se, že alespoň o těch Vánocích se mu budu víc věnovat. To znamená, že v brzké době přibude nějaká nová rubrika, článek o filmu Stmívání, fotodokumentace všech mých vánočních darů, nový design a konečně se vrátí MENU! Šla jsem do sebe co říkáte?! :) Vzpomněla jsem si taky, že jsem o prázdninách psala seznam zásad pro můj dokonalý přechod na střední školu. Blíží se půlka z mého prvního roku takže se k seznamu vratíme a zrekapitulujeme položku po položce, bod po bodu.


Prázdniny 2008
1. Přibrat hlavně přes prsa
To píšu do všech svých seznamů a vždycky tuhle položku tak nějak "přeskočím". Ke své škodě...
2. Vymslet název školního časopisu.
Školní časopis nemáme takže jeden bod odpadá.
3. S Terkou se nepohádat víc než 5x.
Po 13. hádce jsem to přestala počátat.
4. Pořádně si ty prázdniny užít.
V podstatě ano, takže splněno.
5. Nakoupit spoustu nového oblečení.
Spoustu nového oblečení nakupuju téměř nepřetržitě, tudíž tahle položka splněna na 110%.
6. Zajít do nějaké modelingové agentury.
Být modelka mě přešlo v okamžiku kdy jsem si uvědomila, že to co vidím v zrdcadle jsem opravdu já :D.
7. Omezit svůj přísun cukru.
A být neustále ve stresu? NIKDY!


Do 3.září či kdy to začíná škola
1. Vytřídit šatník.
Pro nedostatek času odloženo na neurčito.
2. Konečně dorenovovat pokoj.
Ano, i když jseště pořád jsem nesehnala dokonalou sedačku a v rohu pokoje stojí stará skříň jako odkladač momentálně nepotřebnýh věcí.
3. Vrátit všechny ty "klasické" knihy půjčené před prázdninama.
V knihovně nemají moji fotku na všechn možných i nemožných místech s nápisem "Hledáme" což hovoří za vše.
4. Už vážně vyhodit tu starou svačinu ještě pořád leží pod postelí :D
Ona sama odešla do odpadkového koše.
5. Udělat dobrý dojem arogantní mrcha můžu být až 4.9 :D
Jak se to vezme. Arogantní mrcha jsem pořád, nezáleží na datumu. Ale v celku mě mají rádi.
6. Na startu posbírat co nejlepší známky.
Moment, kouknu se do studijního průkazu...
7. Nezamilovat se hned při vstupu do někoho "nevhodného".
Pokuď H. a M. počítáme jako nevhodné adepty na zamilování tak nesplněno. Stydím se...
8. Sednout si vedle své budoucí nejlepší kámošky.
Jedině Tereza to může být :)
9. Zahájit seriózně svůj nový školní časopis.
Viz. bod 2 v prázdninovém seznamu poviností.
10. Omotat si kolem prstu učitelky samozřejmně že i učitelé :D
Jak koho takže tato položka splněna na 50%
11. Odolat nutkání zajít se podívat do školy není nic trapnějšího a navíc-je to faux-pass
Pro nedostatek času splněno na 100%.

5.12.

5. prosince 2008 v 21:26 | Coco |  My Diary♥
Přes barikády u dveří se ke mě čerti nedostali tudíž má moje hříšná duše ještě rok k dobru. Ale co, v pekle to zas tak strašné nebude. Topí se tam což považuju za plus v porovnání s nebem kde musí dost profukovat. A víte jak se to říka ne?! Hodné holky se dostanou do nebe, ale ty zlobivé všude. Kromě toho nebe. A bez toho se obejdu. Jak už bylo řečeno, popřípadně napsáno, musí tam dost přituhovat. Pokuď ovšem pod stromečkem najdu ty balerínky s kožíškem značky Crocs v jedovatě růžovém provedení klidně do toho nebe půjdu. A navíc budu mít jistotu, že mě nikdo nepřehlídne. Proč se vlastně říká "zima jako v ruský pohádce" když v nebi bude zima určitě větší? Ještě že je dost lidí, kteří "topí pánubohu do oken".

Nechme nebe nebem a moje budoucí působiště peklo peklem. Musím se s váma podělit o nějaké novinky.

Jsem ostříhaná! Po vzoru Edith Piaf, což byla mimochodem vážně báječná ženská s úžasným hlasem a současné módní ikony Agness Deyn jsem zanechala vlasy v kadeřnictví. Musím říct, že je to opravdu změna. Měla už jsem celkem dlouhé vlasy, když to vezmem podle mých standartů a najednou jsem na kluka. Musím přiznat, že za opravdu krásného kluka. Nový účes mi skvěle zvýraznil oči a celkově vypadám vážně šik. Jako vrabeček. Na co dlouhé vlasy? Jasně občas mě kousne malinkatá závist když Domča pročesává ty svoje božské vlásky. Možná jsou božské, protože jsou přírodní. Pískově blond. Není nic horšího než tisíckrát obarvené a omelírované vlasy. Příroda moc dobře veděla co se k nám bude hodit a přírodní krásu melír rozhodně nepřebije.

Zítra si všichni z Opavy, kteří nejsou lhostejní a nakupujou v Tescu připraví 15Kč. Jako každoročně probíhá sbírká na postižené děti z centa Mraveneček. A já mám možnost být jednou z těch, krerá vám nabídne čokoladovou plaketu jejihž koupí podpoříte právě ty, kteří si v životě vylosovali špatnou kartu. Představ si, že bys nikdy v životě nepoznala ten pocit když jdeš na rande, když někomu s něčím pomůžeš nebo když zdoláš nějakou překážku. Nebo jaké to je těšit se na stromeček a ten pocit motýlků v břiše když otvíráš krabici zabalenou v dárkovém papíru s motivem vánočních větviče!

Ve škole fajn. Mirek se začíná ukazovat v roli perfekcionistického režiséra. Ale sluší mu to. Ostatně jako vždcky.

Dneska jsem konečně dostala odpověd na jednu z životních otázek-hadi opravdu prdí!

A to je pro podvečer 5.prosince všechno.

Ještě vám musím poreferovat o zajímavé přednášce na téma drogy. Ale to až příště.